inBee 
danışmanlık 
danışmanlık 
hizmetleri

inDividual Bee

Amacımız her öğrencinin ihtiyaçlarına göre seçenekler sunmak ve öğrencinin yanında destek için bulunurken, yeni başladığı hayatında özgüvenini kırmadan, bazı konularda kendi ayakları üstünde durmasını sağlamak. 

Öğrenci türlerini arılardan esinlenerek isimlendirdik. Türleri ifade eden sıfatlar ”in” harfleri ile başlamakta ve ”inBee” arı türlerini oluşturmaktadır. 

inDividual Bee

Günümüzde bazı öğrenciler özellikle lise hayatı boyunca bir kaç kez yurtdışına gerek seyahat amaçlı, gerekse eğitim amaçlı çıkmış olabiliyor. Bu süreçlerden kısa süreliğine de olsa geçen öğrenciler kendi süreçlerini kendileri yönetmek istiyorlar.

Bu öğrenciler genellikle hazırlık eğitimine ihtiyacı olmayan, lisans veya yüksek lisans bölümlerine direk birinci sınıftan başlayabilecek İngilizce dil seviyesine sahip öğrenciler.

Biz bu kategorideki öğrencilerin üniversite başvurularını üniversitelerin Türkiye resmi temsilcisi olarak ücretsiz yapıyoruz. Ayrıca tercihe bağlı olarak öğrenci talep ederse ve başvurduğu bölümün bir giriş sınavı var ise, ilgili sınavlara çalışmak için bizden deneme sınavları ve e-kitaplar içeren Exam Platform’u satın alabilir.

Ayrıca ülkeye varış sonrası neyi, nasıl, nerede yapması gerektiğini anlatan dijital bir rehber temin ediyoruz.

Intelligent Bee 

”2024 yılında sadece Macaristan’da uygulanacak pilot uygulamadır.”

Intelligent Bee öğrencileri istedikleri zaman birçok şeyi yapabilecek kabiliyete sahip öğrencilerdir. Ancak hayatlarında ilk defa yurtdışına çıktıkları için veya daha önce çıkmış olsalar bile böyle bir süreci tek başlarına yönetmeye alışkın olmadıkları için, bir yandan yeni bir ülkeye ve üniversiteye adapte olurken, bir yandan farklı işlemleri yönetmeye çalışarak eğitim hayatlarına olan adaptasyon sürecini sekteye uğratmak istemeyen öğrencilerdir.

Bu öğrencilerle olan hizmet anlayışımızı Türkiye ve Türkiye sonrası olarak ikiye arıyoruz. 

Türkiye’deki süreçte:

 • Üniversite ve giriş sınavlarına başvuru
 • Eğer gerek varsa giriş sınavları için exam platform
 • D vizesi başvurusunda danışmanlık
 • Konaklama seçimi ve rezervasyonu

konularında destek sunuyoruz.

Eğitim hayatına başlayacağı ülkeye varıştan sonra:

Yeni nesil danışmanlığın exam platoform’dan sonra ikinci önemli noktası da inbuddy sistemidir.

Uzun yıllara dayanan tecrübemiz sonucunda büyük çıkarımlar elde ettik. Varış sonrası verilen bazı hizmetler çok kritik olduğu gibi, bazı zamanlarda da öğrencinin yapılan bazı işlemlerin aslında kendisinin veya bir buddy eşliğinde yapacağı kolaylıkta işlemler olduğunu fark etmesine birçok kez şahit olduk.

Aslında en önemli nokta; çocuklarımıza Türkiye’deki hayatlarında iyilik olarak tarif edemeyeceğimiz, onları koruduğumuzu düşünerek yapmış olduğumuz davranışların yurtdışında da devam etmemesi.

Bu demek değildir ki onları yalnız bırakalım ve kendi başlarının çaresine baksınlar. En kritik zamanlarda yanlarında destek olmak başlıca görevimizdir.

Bir örnek vermek gerekirse; kendi işlerine hiç el vermeyen öğrenci, bir yılın sonunda oturum izni uzatma başvurusunu nasıl, nerden, hatta belki ne zaman yapması gerektiğini bile kaçırabiliyor.

Peki biz nasıl çalışıyoruz?

Budapeşte merkezli bir firma olan inBee, öğrencilerin konaklamasından tutun, varış sonrası göçmenlik ofisi işlemleri, adres bildirimi gibi kritik işlemelere kadar bizzat organize eder ve yönetir. Sahada yapılması gereken işler inBee/İntergenç tarafından eğitilen ve denetlenen inbuddy’ler tarafından gerçekleştirilir. Bu sistemde her öğrenciye bir inBuddy atanacaktır.

Varış sonrası hizmet listesi:

 • Öğrenci inbuddy tarafından havalimanında karşılanır ve konaklamasına yerleştirilir. Öğrenci varış yapmadan önce havalimanı transfer aracı, kalacağı yurda öğrencinin saat kaçta giriş yapacağının bildirilmesi gibi işlemler inBee/İntergenç tarafından yapılmıştır. Herhangi bir sorun esnasında öğrenci kendisi ile paylaşılan telefon numarası ile inBee/İntergenç yetkilisine ulaşabilir, gerek görüldüğü takdirde öğrencinin bulunduğu yere intikal edilir.
 • Her öğrenciye varış öncesinde sim kart temin edebileceği operatör firmaları, bunların öğrenci paketleri ve ücretleri gibi bilgiler paylaşılır. Öğrenci istediği bir zamanda inbuddy’si ile iletişime geçip, beraber sim kart temin etmeye gidebilir. Burada amaç; öğrencinin kendi işini takip etmesi ve neyi, ne zaman yapması gerektiğine karar verebilmesidir.
 • Oturum kartının ilgili makamdan alınması: Sim Kart örneğinde olduğu gibi eğer öğrencinin oturum kartını devlet dairesi veya üniversitenin ilgili ofisinden alması gerekiyorsa, bunun için kaç günü olduğu öğrenciye bildirilir. Macaristan’da 30 gün içinde alınmalıdır.Öğrenci bu süreyi takip ederek kendisine uygun bir zamanda inbuddy yardımı ile bu işlemi gerçekleştirebilir.

Her defasında örnek vererek uzatmamak adına aşağıdaki maddelerden itibaren sadece hizmet isimlerini belirterek listeyi tamamlıyoruz:

 • 1 yıl süreli seyahat sağlık sigortası (inbuddy desteği ile)
 • Banka hesabı açılması (inbuddy desteği ile)
 • Şehir oryantasyonu (inBee/İntergenç yetkilisi tarafından verilir)
 • Bilgilendirme toplantıları (inBee/İntergenç yetkilisi tarafından verilir)
 • 1 yıl boyunca tam danışmanlık (inBee/İntergenç yetkilileri sorumludur.)- Eğitim, konaklama, oturum izni vs. ile alakalı sorunlarda her zaman ilgili yetkili yardımcı olur.
 • Eğer öğenci hazırlık öğrencisi ise, sene sonu lisans başvurusunun yapılması(inBee/İntergenç yetkilileri sorumludur.) 

inBee Platform Adresleri

inBee Hungary

inBee Türkiye

Bem Jozsef utca.6 em:FS 1027 Buda

Charles Üniversitesi Entrance Exam and
Information Days
Days
Hours
Visited 65 times, 1 visit(s) today