inBee Exam Platform Nedir?

inBee Exam Platform

Üyeliği olan öğrenciler giriş yaparak Macaristan ve Çekya tıp fakültelerinin giriş sınavlarına yönelik deneme sınavları yapabilirler.

inBee öncülüğünde alanında uzman Macar ve Çek profesörler tarafından Macaristan ve Çekya’daki tıp, diş hekimliği, eczacılık ve diğer sağlık bilimleri bölümlerinin giriş sınavı konularına göre hazırlanmış deneme sınavlarını yapapildiğiniz platforma inBee Exam Platform denir.

Nasıl Çalışır ve Kimlere Uygundur?

Sizleri Macaristan ve Çekya olmak üzere toplamda iki sınav türünde sisteme davet edeceğiz. Kendi hesabınıza giriş yaparak istediğiniz sınavı seçerek başlayabilirsiniz. Her iki ülke içinde birden fazla sınav vardır ve sürekli yeni sınavlar eklenecektir.
 

Sisteme güvenlik gereği yüz tanıma sistemi ile giriş yapılır. Sınav esnasında sizin yerinize başkası oturur ise kamera tespit eder ve sınav iptal olur. Bunların hepsini çok büyük emekler vererek hazırladığımız sınavların, sadece aday öğrenciler tarafından kullanıldığınden emin olmak için yapmak zorundayız.

Sınav esnasında ekran kilitlenir, başka sekme açamaz, ekran görüntüsü alamaz, soruları kopyalayamaz ve fotoğrafını çekemezsiniz. Sistem tüm bunları algılar ve sizi engeller.

Kimlere Uygundur?

Bu platform kesinlikle pre-med hazırlık eğitimi yerini alamaz. Hali hazırda giriş sınavını geçebilecek eğitim alt yapısı olan, sınavlara kendisi çalışırken bir yandan da sınav pratiği yapmak isteyen öğrenciler için uygundur.

Çalışma Kitapları Mevcut Mudur?

Her öğrenciye tarafımızdan sınav konuları ve bu konulara çalışabileceği e-kitaplar temin edilir. Asıl çalışma kaynakları e-kitaplardır. Deneme sınavları ise gerçekleştirdiğiniz çalışmalar sonucunda kendinizi test etmeye yarayan araçlardır. YKS sınavında olduğu gibi ne kadar çok soru çözersem o kadar çok başarılı olurum mantığı yanlıştır. Bu sınavlar ezbere dayalı değildir.

Deneme sınavı soruları tamamen üniversitelerin resmi olarak açıkladığı giriş sınavı konularına göre hazırlanmıştır ancak üniversitenin sorularına birebir benzeyeceği garanti etmek teknik olarak mümkün değildir. Ancak çalıştığınız konularda ne kadar ilerleme sağladığınızı göstermekte çok faydalı bir araç olduğu şüphesizdir.

Her sınav sonucunda hangi konularda iyi, hangi konularda düşük performans gösterdiğinizi gösteren bir raporu sistem otomatik olarak oluşturacaktır.

 

Hangi Üniversiteler İçin Uygundur?

  • Charles Üniversitesi Hradec Kralove Tıp Fakültesi
  • Semmelweis Üniversitesi
  • Peç Üniversitesi
  • Szeged Üniversitesi

Hangi Bölümlerİçin Uygundur?

TIP, Diş Hekimliği, Eczacılık, hemşirelik, fizyoterapi, optimetri ve diğer sağlık bilimleri bölümleri.

Sınav Görünümü:

Gelecek Hedefimiz? Mülakat Dersleri

2024 yılında işletme-finans, bilgisayar, mühendislik, mimarlık ve benzeri bölümler için yapılan matematik-fizik giriş sınavları için deneme testleri ve psikoloji bölümü giriş mülakatlarına hazırlık için materyaller eklenecektir. 

Sisteme 2024 Eylül ayından itibaren tıp fakültelerine hazırlık için çalışma kitaplarına ek olarak konu odaklı çalışma özetleri eklenecektir. Ayrıca talep eden öğrenciye profesörler tarafından mülakatlara yönelik çevrimiçi birebir özel dersler verilecektir.

Bu sene başta sistem alt yapısı olarak kendimizi test etmek istiyoruz. Aynı anda çok fonksiyonlu bir yapının birçok öğrenci tarafından kullanılması teknik kapasite ve sorunsuz çalışma zorunluluğu gerektiriyor. 

Ancak bu haliyle bile Türkiye’de ilk ve tek olmanın gururunu yaşıyoruz.

Visited 326 times, 1 visit(s) today